درباره ما

درباره ما

 

مؤسسه توسعه فناوري و دارايي هاي فكري رايان به همت تعدادي از متخصصين تكنولوژي و كارشناسان حقوقي در زمينه مالكيت فكري به خصوص كارشناسان ورزيده و صاحب تجربه در حوزه ثبت اختراعات در ايران و جهان و با هدف ارائه خدمات تخصصی و مشاوره ای به مخترعان، نوآوران و بنگاههاي اقتصادي كشور جهت خلق، حمایت و تجاری سازی ايده هاي نو در ابعاد ملی و بین المللی و كمك و ارائه مشاوره به مديران در فرآيند سياستگذاري تاسيس شده است. در این راستا کلیه خدمات مشاوره، ثبت، ارزش گزاری تکنولوژی، تجاری سازی تکنولوژی و شرکت در دادگاه های مختلف در حوزه اختراعات و همچنین ثبت طرحهای صنعتی و علائم تجاری از جمله همکاریهای متعارف این مؤسسه می باشد.

 

مؤسسه رایان تاکنون موفق به ثبت بیش از 1700 تکنولوژی در قالب اختراع  و طرح صنعتی شده است و در حال حاضر به عنوان یکی از مؤسسات پیشتاز در زمینه انجام امور ثبتی و حقوقی در حال خدمت رسانی به دانشمندان و مدیران توانمند کشور می باشند.

 

ثبت اختراعات و طرحهای صنعتی و به موازات آن علائم تجاری به عنوان ارکان تثبیت بازار و شرایط تجاری شرکتها از ارزش و اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. مؤسسه رایان با برخورداری از اساتید به نام مالکیت فکری در ایران تا به حال موفق به برگزاری بیش از ۶۰ دوره آموزشی در دانشگاه ها و صنایع کشور گردیده است و از جمله پروژه های تحقیقاتی مرتبط با اختراعات که توسط این مجموعه انجام گرفته است می توان به طرح تاسیس اداره ثبت اختراعات کشورهای اسلامی و همچنین فن بازار گروه D8 اشاره کرد.