اخبار سمینارها

جستجو در مطالب

گوگل پتنتی را برای تنظیم خودکار در لپ تاپ ثبت کرده است

در دنیای دیجیتال امنیت همیشه از اهمیت بالایی برخودار بوده و کمپانی های مختلف با تمرکز بر این مساله سعی در جذب مشتریان بیشتر داشته اند. گوکل هم در همین راستا دو پتنت متمایز و تقریبا عجیب را ثبت کرده که ممکن است در آینده شاهد پیاده سازی آنها در کروم بوک باشیم.

در این پتنت جالب شاهد تعبیه یک تاچ پد روی در لپ تاپ هستیم که با لمس آن توسط کاربر در به صورت خودکار باز می شود. احتمالا برای جلوگیری از باز شدن اتفاقی کاربر باید این تاچ پد را به شکل خاصی لمس کرده یا روی آن الگویی مشخص ترسیم کند. 

علاوه بر این پس از باز شدن درب، دوربین یا دوربین های نصب شده بالای نمایشگر برای جلوگیری از دیده شدن صفحه نمایش توسط افراد دیگر، آن را مطابق با وضعیت صورت کاربر تنظیم می کنند.

این فرایند در طول استفاده از لپ تاپ ادامه داشته و با تغییر زاویه صورت وضعیت نمایشگر هم تغییر می کند.

هنوز جزئیات این قابلیت ها اعلام نشده اما برخی کارشناسان به این نکته اشاره کرده اند که در صورت بهره گیری از قفل های فیزیکی و سیستم شناسایی اثر انگشت در تاچ پد مذکور، ممکن است در لپ تاپ تنها توسط کاربر مجاز قابل باز شدن باشد.

علاوه بر این اگر این سیستم حتی در حالتی که لپ تاپ خاموش است امکان شناسایی کاربر را داشته باشد پس به احتمال قریب به یقین از پردازنده و منبع تغذیه جداگانه بهره می برد.

ثبت بین المللی اختراعات

ثبت بین المللی اختراع/pct

با بهره گیری از سیستم ثبت اختراع PCT امکان ثبت و حمایت از اختراع در 152 کشورجهان فراهم میگردد.

ادامه...

تقویم

امروز33
این ماه670
مجموع78683
توسعه یافته توسط وب سایت جومینا

طراحی و توسعه: وب نگاران پارسه